Znani producenci

Znani i lubiani producenci, którzy świetnie odnaleźli się na naszym polskim rynku:

AMICA – firma, która początki swoje datuje na rok 1945, funkcjonuje we Wronkach utworzona z marek takich jak Wrozamet czy Predom a obecnie jest to największy producent sprzętu AGD w Polsce. Prowadzą aktywną sprzedaż również na rynkach zagranicznych. Od wielu lat jest laureatem nagród Zaufanej Marki.

BEKO – turecka marka o bardzo ugruntowanej pozycji na rynku AGD, obecnie sponsor klubu piłkarskiego FC Barcelona i jest częścią grupy Arcelik – 10 zakładów produkcyjnych i olbrzymia sprzedaż – to właśnie znana marka BEKO.

ARISTON – włoska marka, specjalizująca się w szczególności w kotłach gazowych, piecach, bojlerach i innych urządzeniach grzewczych. Firma powstała już w 1960 roku i od tej pory dostarcza wspaniałe rozwiązania.

CANDY – kolejna włoska marka, powstała w 1945 roku – jest to bardzo rozpoznawalna i znana marka. Candy zajmuje się produkcją pralek, lodówek, suszarek i zmywarek. Częścią ich grupy jest również marka Hoover.

ELECTROLUX – jedna z tych marek, które najdłużej są na rynku producentów AGD, bo aż od 1910 roku! Jedna z marek, która znajduje się na giełdzie papierów wartościowych z imponującym wachlarzem produktów – od odkurzaczy i płyt grzewczych po pralki i suszarki.

GORENJE – słoweńska marka, która swe początki datuje na lata 1950-1958 kiedy to produkowała sprzęt rolniczy a później kotły węglowe. Gorenje to znany i duży producent sprzętów AGD, w Polsce znany głównie z lodówek i pralek.

HAIER – międzynarodowy producent, posiadający swoje zakłady i główną siedzibę firmy w Chinach. W ramach ciekawostki Haier w roku 2013 odnotował najwyższy udział w rynku sprzętów AGD bo aż 11,3%%!

INDESIT – włoski producent, należący do tego samego koncernu co Ariston. Ariston zajmuje się produkcją wysokiej jakości pralek, lodówek, piekarników oraz innych urządzeń AGD. Indesit posiada aż 17 zakładów produkcyjnych.

LG – znany i uwielbiany producent przez wielu. Oprócz produkcji urządzeń RTV, LG świetnie odnalazło się na rynku sprzętów AGD. Ich urządzenia AGD to wyjątkowo dobrej jakości sprzęty.

POLAR – polska marka, która jest znana przez każdego Polaka jako jedna z najbardziej niezawodnych firm, specjalizuje się w produkcji lodówek oraz pralek automatycznych. Marka POLAR należy do grupy WHIRLPOOL.

SAMSUNG – jeden z najbardziej znanych producentów RTV również odnalazł się w czołówce najbardziej znanych producentów AGD na świecie a w tym i w Polsce, Samsung zajmuje się produkcją między innymi pralek, lodówek, zmywarek a także okapów, kuchenek mikrofalowych i piekarników.